Jak dbać o telefon?

W dzisiejszych czasach telefony nie kosztują kilka złotych. Dobry smartfon to wydatek rzędu kilu tysięcy złotych. Dlatego warto zabrać o to, aby posłużył on nam jak najdłużej lub aby nadawał się on do sprzedaży, gdy nadejdzie pora na nowy model. W jaki sposób możemy dbać o nasze telefony? Jak możemy przedłużyć ich żywot? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w tym artykule. 

Zadbaj o baterię 

Pierwszą najczęściej psującą się rzeczą w telefonie jest jego bateria. To właśnie jej działanie często popycha nas do zakupu nowego telefonu. W jaki sposób możemy o nią dbać? Po pierwsze używajmy jedynie oryginalnej ładowarki do telefonu. Nie kupujmy tanich odpowiedników, które mogą nie mieć odpowiednich licencji, przez co pogorszą jedynie jej stan. Drugą zasadą jest nie trzymanie telefonu na kablu czy ładowarce bezprzewodowej za długi czas. Trzymajmy telefon podłączony do ładowania tak długo, jak się ładuje. Nie zostawiajmy go na noc do ładowania. W ten sposób gdy tylko poziom baterii lekko się obniży ładowarka zaczyna znowu ładować i tak ciągle. Co w dłuższej perspektywie skraca jej pojemność. 

Zbity wyświetlacz 

Drugim powodem wymiany telefonu może być zalanie lub zbity, uszkodzony wyświetlacz. Zabezpieczenie telefonu przed takimi wypadkami nie jest wcale trudne. Wystarczy założyć szybę ochronną na przód naszego telefonu. Koszt takiej szyby to około trzydziestu złotych. Gdy telefon nam wypadnie najpierw zbija się właśnie ta tania szyba, którą możemy zdjąć. Oryginalna szyba zostanie nie tknięta. Tak samo nie porysuje się ona w torebce czy kieszeni. Jeśli chodzi o zabezpieczenie się przed zalaniem, my nie możemy zbyt wiele zrobić, powinniśmy oczywiście uważać. Jednak warto podczas zakupu telefonu zwrócić uwagę na to, czy jest on wodoodporny, czy nie. 

Case ma znaczenie 

Czy wiesz, że jakość twojego pokrowca na telefon ma duże znaczenia dla jego kondycji? Jeśli kupujesz nieoryginalny case, który nie jest bezpośrednio przeznaczony dla Twojego telefonu i zalecany przez producenta, może on zniszczyć Twój telefon przez przegrzanie lub zbyt duże jego ochłodzenie. Nie kupuj więc najtańszych zamienników. Ta oszczędność w dłuższej perspektywie się nie opłaci. 

Autor