Najbezpieczniejszy telefon świata

Jaki jest najbezpieczniejszy smartfon świata? Taki, którego nie da się zhakować i łamać jego zabezpieczeń? "Ten telefon jest jak sejf". Został zaprojektowany po to, aby nie dało się z niego wykraść danych.

Katim firmy DarkMatter 

Nazwa telefonu wywodzi się z języka arabskiego i oznacza "milczenie". Jest to firma, która specjalizuje się w systemach cyber bezpieczeństwa i ochronie danych osobowych. Pierwszą tarczą ochronną tego telefonu jest system "shield mode". Jest to tryb tarczy, który blokuje dostęp do mikrofonu oraz aparatu, poprzez odłączenie ich od zasilania. Funkcję tą można włączyć dzięki przyciskowi zamontowanemu obok przycisków sterowanie głośnością. Po jego włączeniu masz pewność, że nikt Cię nie podsłuchuje, ani nie nagrywa. 

Oprogramowanie Katim OS 

Jest to odpowiednik systemu operacyjnego Android tyle, że ten posiada własny ekosystem ochronny. Oprogramowanie posiada także własną wersję Sklepu Google Play. Kolejnym zabezpieczeniem jest kodowanie rozmów. Dodatkowo podczas każdego ponownego uruchomienia telefonu rozpoczyna się skanowanie, które ma na celu sprawdzenie, czy telefon nie został zhakowany. W razie zagrożenia, system samodzielnie się go pozbywa. 

Nie różni się od innych smartfonów 

Jeśli chodzi o techniczną stronę telefonu, nie różni się on zbytnio od konkurencji. Waży około 175 gramów, a więc łatwo trzyma się go w dłoni. Posiada 5,2 calowy ekran Full HD, wyposażony w podwójną szybę Gorilla Glass 5. Telefon ma 64 GB pamięci wewnętrznej oraz 12 MG aparat. Oczywiście jest także wyposażony w czytnik odcisków palców, WIFI i Bluetooth. 

Autor